درهنگام آب خوردن به تلویزیون چه کار کنیم ؟

این مطلب را به اشتراک بگذارید
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram

اقدامات فوری پس از آب خوردگی تلویزیون ،راهنمای جامع آب خوردگی تلویزیون

آب خوردگی یکی از متداولترین دلایل خرابی تلویزیون در منازل ایرانیان است،زندگی خانوادگی ایرانیان با خانواده گره خورده است و حضور کودکان خردسال در منزل خود به خود ریسک آب خوردگی تلویزیون را بیشتر می کند. با هرچه کوچکتر شدن خانه ،آشپزخانه به محل استفاده تلویزیون نزدیکتر شده است و این خود موجب افزایش میزانت بخار آب در محیط تلویزیون می گردد که به خودی خود می تواند مشکل آب خوردگی در تلویزیون ایجاد کند.

حال اگر تلویزیون ما دچار آب خوردگی شد در وحله اول آب خوردگی یکی از متداولترین دلایل خرابی تلویزیون در منازل ایرانیان است،زندگی خانوادگی ایرانیان با خانواده گره خورده است و حضور کودکان خردسال در منزل خود به خود ریسک آب خوردگی تلویزیون را بیشتر می کند. با هرچه کوچکتر شدن خانه ،آشپزخانه به محل استفاده تلویزیون نزدیکتر شده است و این خود موجب افزایش میزانت بخار آب در محیط تلویزیون می گردد که به خودی خود می تواند مشکل آب خوردگی در تلویزیون ایجاد کند.

حال اقدامات اولیه در صورت آب خوردگی تلویزیون:

1-بلافاصله برق تلویزیون را قطع کنید.

با قطع برق جریان برق در مدارات داخلی تلویزیون قطع شده و احتمال اتصالی داخل مدارات و آسیب به بردهای تلویزیون را کاهش می دهد.

2-تا می توانید آب روی تلویزیون را پاک کنید.

با پاک کردن آب روی تلویزیون میزان کمتری آب به داخل تلویزیون نفوذ می کند و میزان خسارت را کاهش می دهد. دقت کنید هرگز با باز کردن تلویزیون سعی نکنید آب را از داخل تلویزیون پاک کنید چون پاور تلویزیون حتی در زمانی که به برق وصل نیست برق کافی برای صدمه زدن به انسان دارد،از سوی دیگر در حین پاک کردن برد ممکن است اتصالی های جدید ایجاد کنید و صدمه را بیشتر کنید.(شخصا نگارنده این اشتباه را کرده است)

3- تلویزیون را برعکس کنید.

درصورتی که آب خوردگی حین پاک کردن با مایع ایجاد شده است با سر و ته کردن تلویزیون قطرات آب از اتصالات فلت پنل دور می گردد و خسارت به حداقل می رسد.

4-تلویزیون را در شرایطی قرار دهید که بخار شدن آب تسریع گردد.

با قرار دادن تلویزیون در محل گرم یا در مقابل باد یا در هر شرایطی که بخار شدن آب تسریع گردد می توانید خسارت وارده را به حداقل برسانید.

5-تلویزیون را حداقل تا 24 ساعت به برق نزنید.

امداد ال سی دی با استفاده از گروه ی از تعمیر کاران متخصص در زمینه های تعمیر تلویزیون ، LCD ، LED و انواع نمایشگرهای دیجیتال آمادگی دارد خدمات تلویزیون شما در منزل ، محل کار انجام داده و در صورت نیاز برای تعمیرات تخصصی تلویزیون شما به دفتر مرکزی امداد ال سی دی انتقال یابد جهت هماهنگی برای انجام سرویس های تعمیر با ما در تماس باشید

3 1 vote
Article Rating
  • تلفن : 02188217613
  • همراه : 09351269770
  • موبایل : 09351269770
  • تلگرام : @emdadlcd
  • آدرس : بزرگ راه هاشمی رفسنجانی (نیایش) بین سئول و کردستان ، شهرک نور ، جنب آرایشگاه ، امداد ال سی دی
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

نیاز به تعمیر کار دارید ؟ برای پاسخگوی سریعتر از طریق تماس تلفنی و راه ارتباطی زیر با ما در تماس باشد 

در مورد خدمات ما سوال دارید ؟ با استفاده از فرم ارسال پیام می توانید پیام خود را برای ما ارسال کنید

راه های ارتباطی

  • تلفن : 02188217613
  • همراه : 09351269770
  • موبایل : 09351269770
  • تلگرام : @emdadlcd
  • آدرس : بزرگ راه هاشمی رفسنجانی (نیایش) بین سئول و کردستان ، شهرک نور ، جنب آرایشگاه ، امداد ال سی دی

ارسال پیام