تفاوت‌های کلی میان LCD, LED, OLED

این مطلب را به اشتراک بگذارید
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
تعمیر تلویزیون در منزل

تلویزیون‌ها با گذشت زمان روز به روز پیشرفت کردند. پیشرفت تلویزیون‌ها باعث به‌وجود آمدن نمایشگرهای متفاوتی شد از تلویزیون‌های مکانیکی و اولین تلویزیون‌های الکترونیکی با صفحه محدب گرفته تا نمایشگرهای صفحه تختِ پلاسما و LCD و  LED و OLED.

تعمیر تلویزیون در منزل
تلویزیون‌های نسل جدید

LCD و LED

این کلمه مخفف Liquid Cristal Display به معنای نمایشگر کریستال مایع است. این نوع نمایشگرها کریستال‌های مایع را توسط الکتریسیته فعال می‌کنند تا با نوع خاص چرخش خود باعث عبور نور از زاویه‌های خاص در هر پیکسل، رنگ‌های متفاوت ایجاد کنند. رنگ سیاه نیز در این نمایشگرها به اینگونه ایجاد می‌شود که کریستال مایع با چرخش در زاویه ای خاص، عبور نور را به حداقل برساند تا پیکسل رنگ سیاه را نمایش دهد. نوع خاص چرخش کریستال‌های مایع در این نوع نمایشگرها باعث شده که قیمت این نوع نمایشگرها در مقایسه با دیگر نمایشگرها بسیار پایین تر باشد. در کنار قیمت پایین که نقطه‌ی قوت این نوع نمایشگر است عدم توانایی رنگ سیاه را می‌توان به عنوان بزرگترین نقطه ضعف LCDها به‌شمار آورد.

تنها چیزی که باعث تفاوت بین نمایشگرهای LCD و LED میشود نور پس‌زمینه ی نمایشگرها در LED است. ‌این تفاوت باعث شده تا در LCDهای امروزی از نور پس‌زمینه‌ی LED استفاده ‌کنند تا علاوه‌بر کاهش قیمت و مقرون به صرفه شدن نمایشگر، کیفیت نهایی تصویر هم به حد خوبی افزایش پیدا ‌کند.

OLED

این کلمه مخفف organic light-emitting diode به معنای دیود ارگانیک گسیل دهنده‌ی نور است. این نوع نمایشگرها از لایه ای شامل مواد ارگانیک تشکیل شده‌است که این لایه‌ها بین دو الکترود قرار گرفته اند.

به‌طور ساده تفاوت LCD و OLED را ‌می‌توان اینگونه بیان کرد که در نمایشگرهای OLED هر پیکسل خودش نور خود را تأمین می‌کند. درابتدا ساخت نمایشگرهای OLED در قامت یک تلویزیون بسیار سخت به‌شمار می‌رفت تا اینکه سامسونگ و الجی به ترتیب در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ از اولین تلویزیون‌های OLED رونمایی کردند. در آن سال‌ها قیمت ایثن نوع نمایشگرها بسیار گران بود ولی با مرور زمان و پیشرفت تکنولوژی نمایشگرها قیمت تلویزیون‌های OLED نیز به شدت کاهش پبدا کرد.

از نقاط قوت نمایشگر OLED می‌توان به زاویه‌ی دید عالی و واقعی بودن رنگ مشکی اشاره کرد و از نقاط ضغف آن نیز می‌توان به هزینه‌ی بالای تولید آن اشاره نمود.

تعمیر تلویزیون، تعمیر تلویزیون سامسونگ، تعمیر تلویزیون الجی، تعمیر تلویزیون سونی، تعمیر تلویزیون ایکس ویژن، تعمیر LED، تعمیر LCD، تعمیر تلویزیون در منزل، تعمیر تلویزیون در تهران، تعمیر تلویزیون در منزل تهران توسط تکنسین های امداد ال سی دی.

0 0 vote
Article Rating
  • تلفن : 02188217613
  • همراه : 09351269770
  • موبایل : 09351269770
  • تلگرام : @emdadlcd
  • آدرس : بزرگ راه هاشمی رفسنجانی (نیایش) بین سئول و کردستان ، شهرک نور ، جنب آرایشگاه ، امداد ال سی دی
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

نیاز به تعمیر کار دارید ؟ برای پاسخگوی سریعتر از طریق تماس تلفنی و راه ارتباطی زیر با ما در تماس باشد 

در مورد خدمات ما سوال دارید ؟ با استفاده از فرم ارسال پیام می توانید پیام خود را برای ما ارسال کنید

راه های ارتباطی

  • تلفن : 02188217613
  • همراه : 09351269770
  • موبایل : 09351269770
  • تلگرام : @emdadlcd
  • آدرس : بزرگ راه هاشمی رفسنجانی (نیایش) بین سئول و کردستان ، شهرک نور ، جنب آرایشگاه ، امداد ال سی دی

ارسال پیام